RC55Y-40K2BI
TT Electronics/Welwyn
Producto No:
RC55Y-40K2BI
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 40.2K OHM 0.25W 0.1% AXIAL
En stock : 40
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package Axial
Resistance 40.2 kOhms
Series RC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W