RCMM053003JKS14
Vishay Sfernice
Producto No:
RCMM053003JKS14
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
RES 300K OHM 5% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 kOhms
Series RCMM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W