RTO020FR0100JTE3
Vishay Sfernice
Producto No:
RTO020FR0100JTE3
Fabricante:
Vishay Sfernice
Paquete:
TO-220
Descripción:
RES 0.01 OHM 20W 5% TO220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.606" (15.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±900ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 10 mOhms
Series RTO 20
Power (Watts) 20W