SDE0805A-331K
Bourns Inc.
Producto No:
SDE0805A-331K
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 330UH 650MA 1.2OHM SMD
En stock : 3439
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 330 µH
Series SDE0805A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.9MHz