SDR0602-820KL
Bourns Inc.
Producto No:
SDR0602-820KL
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 82UH 350MA 1.3 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 460mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 27 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.197" W (5.80mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 82 µH
Series SDR0602
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz