SDR0906-103KL
Bourns Inc.
Producto No:
SDR0906-103KL
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 10MH 40MA 33 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 100 @ 79.6kHz
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 40 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.413" W (12.50mm x 10.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33Ohm Max
Inductance 10 mH
Series SDR0906
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1MHz