SDR0906-822KL
Bourns Inc.
Producto No:
SDR0906-822KL
Descripción:
FIXED IND 8.2MH 50MA 28 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 120mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 100 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.413" W (12.50mm x 10.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28Ohm Max
Inductance 8.2 mH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1MHz