SDR1005-103K
Bourns Inc.
Producto No:
SDR1005-103K
Descripción:
FIXED IND 10MH 100MA 39 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 110mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 102 @ 138kHz
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 39Ohm Max
Inductance 10 mH
Series SDR1005
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1MHz