SDR1005-220ML
Bourns Inc.
Producto No:
SDR1005-220ML
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 22UH 2A 100 MOHM SMD
En stock : 822
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 29 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 22 µH
Series SDR1005
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz