SDR1006-152KL
Bourns Inc.
Producto No:
SDR1006-152KL
Descripción:
FIXED IND 1.5MH 190MA 5 OHM SMD
En stock : 143
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 450mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 31 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5Ohm Max
Inductance 1.5 mH
Series SDR1006
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.7MHz