SDR1006-181KL
Bourns Inc.
Producto No:
SDR1006-181KL
Descripción:
FIXED IND 180UH 720MA 630MOHM SM
En stock : 5592
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 12 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 720 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 630mOhm Max
Inductance 180 µH
Series SDR1006
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4MHz