SDR1305-100M
Bourns Inc.
Producto No:
SDR1305-100M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 10UH 3.6A 37 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 35 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 37mOhm Max
Inductance 10 µH
Series SDR1305
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 27MHz