SDR1305-150M
Bourns Inc.
Producto No:
SDR1305-150M
Descripción:
FIXED IND 15UH 3.3A 46 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 28 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 46mOhm Max
Inductance 15 µH
Series SDR1305
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 24MHz