SDR1307-270ML
Bourns Inc.
Producto No:
SDR1307-270ML
Descripción:
FIXED IND 27UH 3.3A 60 MOHM SMD
En stock : 4585
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 35 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 27 µH
Series SDR1307
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz