SDR1307A-100M
Bourns Inc.
Producto No:
SDR1307A-100M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 10UH 5.6A 21 MOHM SMD
En stock : 1600
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 9.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 22 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 21mOhm Max
Inductance 10 µH
Series SDR1307A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz