SDR1307A-150M
Bourns Inc.
Producto No:
SDR1307A-150M
Descripción:
FIXED IND 15UH 4.5A 34 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 28 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max
Inductance 15 µH
Series SDR1307A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz