SDR2207-100M
Bourns Inc.
Producto No:
SDR2207-100M
Descripción:
FIXED IND 10UH 6.5A 17.2MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 53 @ 5MHz
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.866" L x 0.591" W (22.00mm x 15.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17.2mOhm Max
Inductance 10 µH
Series SDR2207
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 20MHz