SDR2207-1R2ML
Bourns Inc.
Producto No:
SDR2207-1R2ML
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 1.2UH 15A 3.8 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 30A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 30 @ 3MHz
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.866" L x 0.591" W (22.00mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.8mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series SDR2207
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 70MHz