SDR7045-102K
Bourns Inc.
Producto No:
SDR7045-102K
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 1MH 220MA 4 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 48 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Inductance 1 mH
Series SDR7045
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3MHz