SDR7045-680K
Bourns Inc.
Producto No:
SDR7045-680K
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 68UH 900MA 280MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 920mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 17 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 68 µH
Series SDR7045
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz