SM8S16A-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
SM8S16A-TP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 254A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V