Hogar / TVS Diodes / SMA6J17CAHE3-TP
minImg
SMA6J17CAHE3-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
SMA6J17CAHE3-TP
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V