SMAF16A-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
SMAF16A-TP
Paquete:
DO-221AC (SMA-FL)
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SMA-FL)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V