SMAJ60CA-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
SMAJ60CA-TP
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AC
En stock : 103415
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V