Hogar / TVS Diodes / SMB10J90A-TP
minImg
SMB10J90A-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
SMB10J90A-TP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.85A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V