Hogar / TVS Diodes / SMBJ130CA-13
minImg
SMBJ130CA-13
Diodes Incorporated
Producto No:
SMBJ130CA-13
Paquete:
SMB
Descripción:
TVS DIODE 130VWM 209VC SMB
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SMB
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V