Hogar / TVS Diodes / SMBJ43AHE3-TP
minImg
SMBJ43AHE3-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
SMBJ43AHE3-TP
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V