Hogar / TVS Diodes / SMBSAC8.5-TP
minImg
SMBSAC8.5-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
SMBSAC8.5-TP
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
TVS DIODE 8.5VWM 14VC DO214AA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 34A
Applications General Purpose
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V