Hogar / TVS Diodes / SMCJ10CAHE3-TP
minImg
SMCJ10CAHE3-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
SMCJ10CAHE3-TP
Paquete:
SMC (DO-214AB)
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 88.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V