SMCJ17A-13
Diodes Incorporated
Producto No:
SMCJ17A-13
Paquete:
SMC
Descripción:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 53.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SMC
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V