SPP1UL68R0JLF
TT Electronics/IRC
Producto No:
SPP1UL68R0JLF
Fabricante:
TT Electronics/IRC
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 68 OHM 5% 1W AXIAL
En stock : 3940
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.402" L (3.80mm x 10.20mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Series SPP
Power (Watts) 1W