SRN2012T-4R7K
Bourns Inc.
Producto No:
SRN2012T-4R7K
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
IND,2X1.2X1.2MM,4.7UH10%,0.84A,S
En stock : 3746
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 520mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 14 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 840 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm
Inductance 4.7 µH
Series SRN2012T
Type -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 65MHz