SRN3010C-2R2M
Bourns Inc.
Producto No:
SRN3010C-2R2M
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
3010
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 1.9A 96 MOHM SMD
En stock : 3000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3010
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series SRN3010C
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 101MHz