SRN3015-101M
Bourns Inc.
Producto No:
SRN3015-101M
Descripción:
FIXED IND 100UH 290MA 2.92OHM SM
En stock : 20179
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 270mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 27 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.92Ohm Max
Inductance 100 µH
Series SRN3015
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz