SRN4012T-150M
Bourns Inc.
Producto No:
SRN4012T-150M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 15UH 750MA 260MOHM SMD
En stock : 8014
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 260mOhm
Inductance 15 µH
Series SRN4012T
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 24MHz