SRN4018TA-101M
Bourns Inc.
Producto No:
SRN4018TA-101M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 100UH 340MA 1.38OHM SM
En stock : 4714
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.38Ohm
Inductance 100 µH
Series SRN4018TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4MHz