SRN5040-100M
Bourns Inc.
Producto No:
SRN5040-100M
Descripción:
FIXED IND 10UH 2.1A 68 MOHM SMD
En stock : 36174
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 17 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 68mOhm Max
Inductance 10 µH
Series SRN5040
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz