SRN5040TA-101K
Bourns Inc.
Producto No:
SRN5040TA-101K
Descripción:
FIXED IND 100UH 720MA 560MOHM SM
En stock : 14786
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 720 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 560mOhm
Inductance 100 µH
Series SRN5040TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz