SRR0604-2R5ML
Bourns Inc.
Producto No:
SRR0604-2R5ML
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 2.5UH 2.5A 35 MOHM SMD
En stock : 6298
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 21 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Inductance 2.5 µH
Series SRR0604
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard, Corner Terminals
Frequency - Self Resonant 100MHz