SRR0735A-150M
Bourns Inc.
Producto No:
SRR0735A-150M
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 15UH 1.6A 105 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.52A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 105mOhm Max
Inductance 15 µH