SRR0905-121K
Bourns Inc.
Producto No:
SRR0905-121K
Descripción:
FIXED IND 120UH 630MA 370MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 31 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 630 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.390" Dia (9.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Inductance 120 µH
Series SRR0905
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz