SRR0906-2R7ML
Bourns Inc.
Producto No:
SRR0906-2R7ML
Descripción:
FIXED IND 2.7UH 3.2A 32 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.8A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 23 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.374" W (10.00mm x 9.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 32mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series SRR0906
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 85MHz