SRR0908-270ML
Bourns Inc.
Producto No:
SRR0908-270ML
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 27UH 1.8A 90 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 45 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.374" W (10.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 27 µH
Series SRR0908
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 6MHz