SRR1003-151M
Bourns Inc.
Producto No:
SRR1003-151M
Descripción:
FIXED IND 150UH 320MA 1.8OHM SMD
En stock : 878
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 23 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.406" W (12.70mm x 10.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Inductance 150 µH
Series SRR1003
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz