SRR1005-2R2M
Bourns Inc.
Producto No:
SRR1005-2R2M
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 3.1A 27 MOHM SMD
En stock : 600
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 25 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series SRR1005
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 90MHz