SRR1208-150ML
Bourns Inc.
Producto No:
SRR1208-150ML
Descripción:
FIXED IND 15UH 4A 36 MOHM SMD
En stock : 38813
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 21 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Inductance 15 µH
Series SRR1208
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz