SRR1208-151KL
Bourns Inc.
Producto No:
SRR1208-151KL
Descripción:
FIXED IND 150UH 1.3A 240MOHM SMD
En stock : 800
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.72A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 14 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 150 µH
Series SRR1208
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3MHz