SRR1210A-101M
Bourns Inc.
Producto No:
SRR1210A-101M
Descripción:
FIXED IND 100UH 2.5A 135MOHM SMD
En stock : 120
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 16 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 135mOhm Max
Inductance 100 µH
Series SRR1210A
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3MHz