SRR1806-151M
Bourns Inc.
Producto No:
SRR1806-151M
Descripción:
FIXED IND 150UH 1.05A 400MOHM SM
En stock : 889
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 39 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.720" L x 0.551" W (18.30mm x 14.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm
Inductance 150 µH
Series SRR1806
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.3MHz