SRR4018-151Y
Bourns Inc.
Producto No:
SRR4018-151Y
Descripción:
FIXED IND 150UH 280MA 2.6OHM SMD
En stock : 789
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 260mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 14 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm Max
Inductance 150 µH
Series SRR4018
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1919 (4848 Metric)
Frequency - Self Resonant 10MHz